...nevymažem jeho meno z knihy života, ale vyznám jeho meno pred svojím Otcom a pred Jeho anjelmi (Zj 3:5)

Saudská Arábia: prenasledovaní kresťania

 

„Je moje meno na zozname?" Nad touto otázkou rozmýšľal každý kresťan v meste Jeddah v Saudskej Arábii, po policajnej razii v jednej kresťanskej domácnosti, a po tom ako tam zhabali osobný počítač s informáciami o kresťanoch v tej oblasti. „Zaklopú nabudúce na moje dvere?"

 

Prabhu Isaac bol prvým, koho prišla navštíviť mutawa, náboženská polícia. Isaac bol síce občanom Indie, no v Saudskej Arábii je ilegálne propagovať inú vieru ako Islam. Dokonca aj mať kríž na viditeľnom mieste je považované za trestný čin. Mutawa si robila starosti, že občania Saudskej Arábie sa údajne stretávali s kresťanmi. Issacovi odmietli povoliť prístup ku konzulátu jeho krajiny, napriek požiadavkám medzinárodného práva. Polícia tiež vypočúvala jeho manželku a upozornila ju, aby nekontaktovala nikoho zvonku. Neskôr bol zatknutý iný veriaci, Eskinder Menghis, po tom čo sa jeho meno našlo v Isaacovom počítači. Wilfredo Caliuag bol ďalší. Krátko po Caliuagovom zatknutí ho poslali do nemocnice, údajne kvôli „úpalu". Avšak, návštevníci povedali, že Caliuagovo telo bolo zjazvené a otlčené, ako keby ho polícia týrala. Saudská Arábia je voči evanjeliu uzavretá, ale odvážni kresťania, ktorí sa zamestnali v moslimskej krajine, začali zasievať semienka viery medzi svojimi priateľmi a kolegami. Je to náročná práca s obrovskými rizikami. No radostná zvesť približuje Božie kráľovstvo.

 

Kresťania v Saudskej Arábii sa boja, že ich mená budú na zásahovom zozname náboženskej polície. No ešte predtým, ako im zhabali počítače a predtým ako boli ich mená uvedené v zozname ako podozriví, ich mená sa objavili ešte na inom, oveľa dôležitejšom zozname. Biblia učí, že v nebi existuje „Kniha života", ktorá uvádza meno po mene všetkých veriacich. Tí, ktorých mená sú zapísané v Knihe života budú zachránení. Ti, ktorých mená tam nebudú, budú večne zatratení. Ak si prijal Ježiša Krista ako Spasiteľa, tvoje meno môže byť odvážne napísané na akejkoľvek listine opozície. Si, v prvom rade, zapísaný u Krista?

 

Extrémne zamyslenia od organizácie Voice Of Martyrs (Hlas mučeníkov). Príbehy prenasledovaných kresťanov. Použité s povolením VOM.

Extrémne zamyslenia


Prečítané 2074 krát

Zdieľajte: